Zadzwoń do mnie: 796 118 119

Opinie.

Praca z Rafałem przynosi efekty! Poproszony o wsparcie w budowaniu strategii sprzedaży Rafał zaangażował się w zbadanie otoczenia biznesowego, pomógł nam ponownie zdefiniować cele i uruchomił wszystkie wątki niezbędne do zbudowania strategii. Opracowane wspólnie wytyczne na poziomie strategicznym zostały przez Rafała uzupełnione wieloma bardzo szczegółowymi instrukcjami na poziomie stricte wykonawczym. Rafał jest profesjonalistą, wnosi dużo wiedzy, pracuje systematycznie i z ciągłą uważnością na potrzebę klienta. Czy było trudno? No, ba! Czy było warto? Najlepsza inwestycja! Polecam!

Iwona Pękala – CEO

Dla naszego zespołu handlowego (20-30 osób, 4 biura) szukałem trenera z doświadczeniem, który pomoże w zmianie kultury sprzedażowej. Moim celem było przejście od zarządzania przez target do świadomego zarządzania aktywnościami na wszystkich etapach procesu sprzedaży (w duchu: Jordan, Vazzana „Przełom w zarządzaniu sprzedażą”). Taka zmiana w dziale handlowym to duże wyzwanie, ponieważ wymusza odejście od celów krótkoterminowych i skupienie się na średnio- i długoterminowych celach i potencjałach. Warunkiem sine qua non było znalezienie merytorycznego i skutecznego trenera, który podejdzie do projektu mentoringowo (a nie coachingowo) i swoim zaangażowaniem w pracę w terenie zdobędzie szacunek w zespole. Innymi słowy potrzebny był człowiek z podejściem hands-on. Zaufałem Rafałowi i z przyjemnością stwierdzam, że spełnia wszystkie powyższe kryteria. Sprawdziłem to i mogę o tym zaświadczyć. Projekt został przeprowadzony z sukcesem.

 

Konrad Wiśniowski – V-ce President Grenke AG

Zdecydowanie barwna osobowość z dużym doświadczeniem i otwartością na dyskusje – słucha i słyszy, co rzadkie. Jeśli jesteś gotowy/a na refleksję, inspirację, czasem wymiany zdań, które usłane są wiedzą Rafała, polecam! :-) Sprzedażowo – diagnostyka z szerszej perspektywy na wysokim poziomie.

Małgorzata Lenartowska – HR GrenkeLeasing Poland

Rafał potrafi bardzo celnie (i czasem boleśnie) wskazać mankamenty w pracy działu handlowego. Jego wskazówki i narzędzia do poprawienia skuteczności sprzedaży okazały się niezwykle cenne. Audyt przeprowadzony przez Rafała przyda się każdemu, kto kieruje działem sprzedaży. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że wszystko funkcjonuje prawidłowo. Nie… zwłaszcza, kiedy wydaje ci się, że wszystko funkcjonuje prawidłowo

Jakub Pikulski – Dyrektor w Stasto Automation Sp. z o.o.

Od pierwszego kontaktu wiedziałem ze mam do czynienie z osobą która ma bogate doświadczenie i potrafi analizować potrzeby biznesu i klienta. Przygotowania, szkolenie i jego przebieg dokładnie w punkt. Merytoryka, dyskusja i świetne wyczucie w zarzadzaniu czasem i grupą. Polecam wszystkim którzy wiedzą czego chcą dla zespołu ponieważ tzw. 'lania wody’ nie doświadczą…na szczęście J

Jakub Binda – RKS w Arrow Electronics

Współpraca z Rafałem to nie tylko możliwość pogłębiania wiedzy, nabywania doświadczenia, poznawania metod pracy z klientem i podejścia do sprzedaży, ale również przyjemność słuchania. Rafał nie tyle zachęca co, poprzez pytania, zmusza do myślenia. Dla ludzi, którzy chcą posłuchać kogoś mówiącego do nich „INACZEJ” – zachęcam do spróbowania komunikacji z Rafałem.

Tomasz Siepielski – Dyrektor Sprzedaży Akomex

If you are looking for incremental change that will take what’s best from your sales team and bring it to the next level, look no further – Rafał is your guy. His unique combination of psychology, sales experience and tools, allowed us to develop our own sales effectiveness not by implementing another fancy sales methodology but by making few corrections of everyday sales routine. What’s most important improvement in sales results is permanent.

Piotr Osiadacz – Managing Director of CLS in SAGE Poland

Jestem doświadczonym handlowcem z 15 letnim doświadczeniem. Nie ma firmy w której nie przekroczyłabym zamierzonych celów sprzedażowych. Sceptycznie podchodzę do szkoleń sprzedażowych, a tym bardziej wypieszczonych ” trenerów sprzedaży” oferujących pięknie oprawione materiały szkoleniowe nie poparte praktyką. Rafał jest praktykiem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w sprzedaży różnych branż, jego szkolenia bardzo wyraźnie pokazują ” odciski na dłoniach” wynikające z ciężkiej systematycznej pracy z klientem. Niezwykły takt i dyplomacja, poparta psychologicznym aspektem zrozumienia wielu typów osobowości klienta są z całą pewnością wartością dodaną. Zdecydowanie polecam współpracę z Rafałem!

Małgorzata Skulska – Sales Account at ClickMeeting

Praca z Rafałem to czysta przyjemność, od etapu przygotowywania programu, poprzez szkolenia do etapu końcowego jakim jest podsumowanie wyników szkolenia. Jest bardzo doświadczonym praktykiem. Świetnie angażuje uczestników na sali. Posiada wiedzę i doświadczenie, którym chce i potrafi się dzielić. Jest bardzo dynamiczny i bez dwóch zdań ma charyzmę, która bardzo pomaga uwierzyć uczestnikom w jego pomysły. Szkolenie poprowadzone dla 17 osób w II etapach, w 100% spełniło moje oczekiwania i polecam Rafała jako szkoleniowca i człowieka otwartego na Świat.

Artur Urbaniak – szef sprzedaży

Miałem przyjemność obserwacji Rafała przy pracy podczas superwizji procesów sprzedaży w jednym z naszych działów. Po ustaleniu celów, podczas dwóch dni audytu Rafał analizował jak pracujemy, obserwował zespół podczas pracy i zadawał pytania. Efektem superwizji jest raport, który w moim odczuciu bardzo trafnie opisuje dojrzałość naszych procesów sprzedażowych i jednocześnie zawiera rekomendację działań rozwojowych. Polecam ze względu na dużą efektywność samego audytu, holistyczne spojrzenie na całość procesu sprzedaży, jego powiązanie z celami strategicznymi organizacji, konkretne rekomendacje działań i szczerą informację zwrotną. Polecam!

Artur Dorosz – CEO Deviniti

 


Moimi klientami byli, m. in.:

cls

Sagot Krav Maga

 

 

 

Do góry
Nie przegap nowych artykułów i kliknij "Lubię To"!
Polub BonaVerba.com.pl na Facebooku